BREAKING NEWS: RIGA WILL HOST EUROPRIDE 2015

13493
Thanks!
An error occurred!

In a tough competition with cities such as Barcelona, Milan, Manchester, it is the Latvian capital Riga which has won the right to host the largest pan-European LGBT event EUROPRIDE 2015. It is a huge achievement by the Latvian LGBT and their friends’ association MOZAIKA, which was founded in 2006, and have organized several prides, and has created the Baltic Pride concept. 2012. Baltic Pride took place from the end of May until the beginning of June of this year in Riga.

The first Europride was organized in London in 1992. In 2000, Europride was replaced by WorldPride, which took place in Rome. In 2012, the event happened in Warsaw – it was the first time the event is hosted by a former communist country. The priority of Warsaw was demanding the legalization of same-sex partnerships. In 2012, Europride took place in London but next year it will go to Marseille. The year before Riga, Europride will take place in Oslo. Latvia will organize the 22nd annual Europride.

Major cultural activities, human rights conferences, concerts, art exhibitions and other activities are planned for Riga Europride.

Europride in Riga will happen at the same time as the Republic of Latvia will hold the European Union Presidency (beginning of the year to the middle of the year). Latvian Europride will become the first country furthest to the east to host such an event. It will allow for regional cooperation and work with the former Soviet republics where LGBT human rights are even less protected than in Latvia.

Latvian Europride is planning to emphasize EU affairs, human rights, health, support for LGBT activists, culture and sports, and entertainment. There will also be the pride march. Riga Europride organizers will cooperate with the Lithuanian and Estonian LGBT organizations. The event will have its own visual identity (logo, etc.) and a wide international promotion campaign. This will become a great opportunity for Riga to welcome a very large number of international guests and show it as a strong European capital, as well as the chance to become the regional leader in human rights issues.

Latvian LGBT internet resource Skapis.eu will continue to update you with news.

More information:

http://www.europride.info/

http://en.wikipedia.org/wiki/Europride

www.mozaika.lv

www.skapis.eu

Tags: , , , , , , , , ,

7 atbildes

 1. Inga Jēruma raksta:

  Lai gan neesmu homoseksuāla, esmu daudz šo tematu pētījusi, par to centusies rakstīt presē. Gluži vienkārši tāpēc, ka man ir labi draugi homoseksuāli, bet galvenais – lai vairotu sabiedrībā lojalitāti (kas mūsu gadījumā ir ļoti, ļoti grūti) pret visu, kas “man nav saprotams”. Tāpēc no visas sirds iesaku – izmantojiet šos 2 gadus, lai izglītotu cilvēkus visos iespējamos veidos. Rīkojiet konferences, vērsieties presē, radio, televīzijā, skaidrojiet, runājiet, rakstiet, piesaistiet ekspertus no visas pasaules. Jums jābruņojas ar pacietību, bet citādi te nekas nemainīsies – melnas vārnas tāpat ķērks un mēģinās izjaukt jebkuru jūsu pasākumu.
  Vēlu veiksmi!

 2. Arturs raksta:

  Paldies. Jau ir mēģinājumi izraisīt naida sajūtas sabiedrībā no Šmita puses, bet mēs tiksim tam pāri. Viss būs labi.

 3. Jānis raksta:

  Man personiski nav naida pret tiem, kam patīk tas, kas citiem nepatīk un dara to, par ko citi riebumā novēršas. Gudrs cilvēks nelūr pa atslēgas caurumu otra guļamistabā. Tāpat gudrs cilvēks un gudra tauta neiet ielās, lai parādītu to, kas notiek pie viņa guļamistabā.
  Vai jums, kas organizē šādus gājienus pašiem ir skaidrs jūsu PRAIDS? Ar ko gan jums lepoties? Būsim gudra tauta un neļausim ne savās galvās, ne tikumos, ne likumos sagrozīt vērtības. Leposimies ar cilvēkiem un viņu labiem darbiem, kas pelnījuši visu mūsu cieņu un neleposimies ar saviem “varoņdarbiem” guļamistabās!

 4. toms raksta:

  Superīgas ziņas!
  Piekrītu Ingai, laiks līdz pašam Europride jāizmanto, lai maksimāli izglītotu sabiedrību… mums te daudz tādu gudro domātāju :D

 5. Archa raksta:

  Jāni – te nu tiešām nav runa par guļamistabas lietām. Kāpēc bieži vien LGBT cilvēki tiek reducēti tikai uz privātām lietām kā sekss? LGBT kopiena Latvijā nekad nav runājusi par savām guļamistabas dzīvēm publiskajā telpā. Tā ir vienmēr runājusi par to, ka viņi pastāv, par to ka ir diskriminācija, par to, ka viendzimuma pārus un viņu vēlmes būt atbalsītiem ignorē un neatzīst, par to, ka bērnus un jauniešu aizskar un izņirgā, ja viņi ir LGBT vai citiem pēc tādiem izskatās, par to, ka pastāv vardarbība un agresīvi komentāri un par to, ka Latvijā dominē naida kultūru pret jebkāda veida cilvēku dažādību. Europride in ārkārtīgi liels sasniegums un izdevība Latvijai savā ES prezidentūras laikā parādīt sevi kā līderi Eiropā nediskriminācijas, iecietības un atbalsta lietās attiecībā uz visiem, ieskaitot LGBT cilvēkus. Rīgas pilsētai tas arī būs milzīgs tūrisma ieņemumu lēciens. Te ir tik ļoti daudz pozitīva un fantastiska potenciāla šajā vēsturiskajā pasākumā.

 6. Archa raksta:

  Paldies par idejam izglitot sabiedribu. Mes aicinam tiesi JUS pievienoties un palidzet to darit!

 7. Heyy raksta:

  I wish it was in istanbul ;(

Pievienot atbildi

Jūsu epasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir atzīmēti ar *

*